Bu Bisiklet
 

 

Aksesuarlar

Bisiklet aksesuarları, iyi ve keyifli bir sürüş için gereken tüm malzemelerdir. Hatta kimi zaman o kadar gerekli olur ki, onlar olmadan yola çıkmak, bisiklet sürmekten keyif almak mümkün bile olmaz. Sayabileceğimiz çok sayıda farklı biisklet aksesuarları vardır. Ancak önemli olan her bir bisiklet türü için farklı aksesuarlara ihtiyaç duyulduğunu bilmektir. Bu nedenle öncelikle kendinize nasıl bir bisiklet alacağınızı ve kullanım alanınızı belirlemeli, ardından gerekli olan ekipman listesini çıkararak aksesuar bakmaya başlamalısınız.

Bu kategoride Ürün bulunamadı.

Tur Bisikleti Aksesuarları Nelerdir?

Tur bisikletleri yapacağınız yola göre ihtiyaç listenizin değişeceği bisikletlerdir. Olmazsa olmaz aksesuarlar olduğu gibi sadece hoşunuza gittiği için alabileceğiniz ekipmanlar da olacaktır. Bunlardan ilki zil yani kornadır. Çünkü tur içerisinde sesinizi duyurmak her zaman pek mümkün olmayabilir. Bu nedenle yardım isteyeceğiniz zaman ya da sesinizi duyurmak zorunda olduğunuz zaman zile basmanız çok daha kolay olacaktır. Korna geçmişten beri bisiklet ile özdeşleşmiş bir aksesuar olduğu için hem kolaylıkla her yerde bulabilecek hem de sesinizi daha kolay duyurabileceksiniz.

Bir diğer aksesuar da km saatidir. Tur istatistiğini tutmak ve kendinizi motive etmek için mantıklı bir ekipmandır. Böylece ne kadar yol aldığınızı görebileceksiniz. Günümüzde de analog göstergeli km saati bulmanız zor olacağı için dijital km saatlerinden alabilirsiniz. Bir diğer teknolojik aksesuar da GPS olacaktır. Eğer rotanızın karışık olduğunu düşünüyorsanız GPS muhakkak gerekli olabilecek bir aksesuardır. Bu aksesuar kaybolmanızı büyük oranda engelleyecektir. Böylece dönüş yolunda da sıkıntıya düşmemiş olacaksınız. Bisiklet aksesuarları alırken bunu kendi bisikletinize uygun ölçülerde ve şekillerde almayı unutmamalısınız.

Çamurluk ve Bisiklet Farı da Önemli

Gece bisiklet sürecek ve turunuza akşam da devam edecekseniz bisiklet farı büyük bir ihtiyaç olacaktır. Bu sayede yolu daha net görecek ve kendinizi de belli edecek, olası kazaların önüne geçmiş olacaksınız. Bisiklet aksesuarları içerisinde sayabileceğimiz çamurluklar da uzun soluklu turlarda tekerleğin daha az aşınmasını ve kirlenmesini sağlayacaktır. Bunun dışında kalan daha birçok aksesuar olduğu için kendi ihtiyaç ve zevkinize göre alabilirsiniz