Bu Bisiklet
 

 

Marka

Aynalar

Yoğun bir şekilde bisiklet kullanıyorsanız ve bisikletle sürüş keyfi yaşarken aynı zamanda güvenliğinize de önem veriyorsanız o zaman bisiklet aksesuarlarını da ihmal etmeden almalı ve kullanmalısınız. Bisiklet aynaları da sayabileceğimiz başlıca güvenliği sağlayan ekipmanlar arasındadır. Özellikle geceleri ve gün içerisinde çok sık bisiklet kullanıyorsanız, aynalar gerekli olacaktır.

Limit:
Bisiklet Dikiz Aynası
       %5 indirim
49,56 TL 47,08 TL
 Sepete Ekle
1 sonuçtan 1 ile 1 arası görüntüleniyor.

Bisiklet Akseauarları Nelerdir?

Bisiklet ekipmanları yoldan daha çok keyif almak ve daha güvenli, temkinli gitmek için gereklidir. Her ekipmanın ve aksesuarın gereklilik olduğunu söylemek yanlış olacaktır. Bir çoğunu almadan da bisiklet üzerinde yol alabilir ve güvenle gidebilirsiniz. Temel bisikketl güvenlik ekipmanları dışında sayabileceğimiz bu malzemeler, bu nedenle tamamen sizin ihtiyacınız ve keyfinize kalmış ürünlerdir.

Bisiklet için km saati alabilir, far alabilir ya da çamurluk gibi aksesuarlar alabilirsiniz. Kendinize de bisiklet gözlüğü gibi kıyafetler alarak daha hazırlıklı yola çıkabilirsiniz. Bunlardan biri olan bisiklet aynaları da markanıza göre alacağınız ve bisikletinize takabileceğiniz aksesuarlar arasındadır.

Bisiklet Aynası Neden Gereklidir?

Bisiklet aynasının gerekli olmasının nedeni özellikle de gece yol yaparken arkadan gelen araçları daha net şekilde görebilmektir. Özellikle şehir içi kullanımda ya da uzun yol mesafelerde bisiklet aynası sizin daha temkinli gitmeniz ve etrafınızdaki diğer araçların size yakınlığını görebilmeniz için önemli olmaktadır. Bisiklet aynaları alırken nasıl takılacağına ve kullanılacağına da bakmanız gerekir.

Güvenlik İçin Bisiklet Ekipmanlarına Dikkat Edin

Bisiklet aynaları gibi aksesuarlar dışında mutlaka almanız gereken ekipmanlar da olmaktadır. Örneğin giydiğiniz kıyafette koruyucukas ve dizlik, dirseklik olmasına özen gösterin. Böylece sürüş güvenliğinizi sağlamış olacaksınız. Yola çıkmadan önce mutlaka bisikletinizi gözden geçirin ve frenlerinizin çalışıp çalışmadığına, tekerleklerinize ve bisikletinizin diğer unsurlarına mutlaka bakın. Bisikletinizi gözden geçirdikten sonra yola güvenle çıkabilirsiniz. Yanınıza matara, yiyecek ve benzeri malzemeler almak özellikle uzun yol yapacak olanlar için önemlidir. Her ihtimali düşünmeli ve yağmurluk gibi koruyucu giysiler de barındırmalısınız. Bisiklete binmenin bir uğraştan ziyade bir emek olduğunu da unutmamalı ve bisiklet marka seçiminde de olabildiğince titiz davranarak kendiniz için en iyisini seçmelisiniz.