SKU
999999973

Salcano Excel 26

Dağda yolculuk keyfi yaşamak için kullanabileceğiniz dağ bisikletleri size sadece güven değil konfor da sağlar. Bunu kalitesiyle sağlayan modellerden biri de Salcano Excel 26 modelidir.

Tüm Ürünlerde Vade Farksız 3 TAKSİT

Corona virüsü (Covid-19) salgını sebebiyle sizin ve çalışanlarımızın sağlığını korumak adına önlemler almış bulunuyoruz. Ürünlerin kargo ile sevkiyatında aksama olmayacaktır. Ürünleriniz Yurtiçi Kargo ile kargolanacaktır.
Daha Fazla Bilgi
Ürün Adı
Salcano Excel 26
Marka
Salcano
Fren Tipi
V Fren
Vites Sayısı
21 Vites
Jant Ebatı
26”
Kadro Materyali
Çelik
Kadro
HiTen Kadro
Maşa
HiTen
Arka Vites
Microshift / Sunrun
Vites Kolu
Microshift
Lastik
OCELOT V85 2.10 lastik

Dağda yolculuk keyfi yaşamak için kullanabileceğiniz dağ bisikletleri size sadece güven değil konfor da sağlar. Bunu kalitesiyle sağlayan modellerden biri de Salcano Excel 26 modelidir. Dağ bisikleti arayanların vazgeçilmezlerinden biri olan bu model çok sayıda bisikletçinin övdüğü modeller arasındadır. Siz de kaliteyi yakalamak istiyorsanız bedeninize uygun boyutlarda Salcano modellerinden birini seçebilirsiniz.

Salcano Excel 26 Özellikleri

  • Dağ bisikleti olduğu için arazi koşullarına uyumludur.
  • 2017 yılında piyasaya çıkmıştır.
  • 21 vitestir.
  • Medium boyutunu bulabilirsiniz.
  • Siyah, kırmızı ve beyaz renk seçenekleri vardır.

Kadro Geometrisi Konforlu Sürüş İçin İdeal

Bisikletin kadro geometrisi sizin rahat bir sürüş sağlayabilmeniz için çok önemli olduğundan Salcano bisikletleri de buna göre üretilmiştir. Salcano Excel 26 modelinin kadro geometrisine baktığınız zaman boru uzunluğu, ölçüsünün doğru ayarlanmış olduğunu göreceksiniz. Bisikletin kullanım sahasına göre kadro geometrisi değiştiği için doğru geometrilere sahip bisiklet almanız doğru sürüş yapmanızı sağlayacaktır.

Kadro seçerken aynı zamanda vücut ölçünüze uygun olmasına da dikkat etmeniz gerekir. Bunun için klasik duruş yöntemini uygulayabilirsiniz. Bisikletten zevk almak ve verimli sürüş yaşamak için kadro boyunun önemli olduğunu unutmamalısınız. Vücut boyu üzerinden kadro hesaplamak her zaman doğru sonuç vermeyeceği için yine de klasik duruş yöntemini yapmanız daha çok tercih sebebi olacaktır. Ayakta dik dururken bisikletin ön borusunun bacak aranıza gelecek şekilde olması ve bu durumdayken lastiklerin en az 5 cm yukarıda olması gerekir. Salcano modellerde kendinize uygun kadro boyu bulacaksınız.

Vites ve Maşa Seçimi de Önemli mi?

Dağ bisikletinde sadece kadro seçimi değil vites ve maşa seçimi de önemlidir. Vites sizin gücünüze ve kullanacağınız ortama bağlı olarak değişir. Dağ bisikletleri genelde yüksek vitesli olur. Çünkü araziler engebeli ve yokuşludur. Bu da güçsüz bir insana vites geçiş aralığı sağlaması açısından önemlidir. Excel 26 modeli 21 vites olduğu için ideal bir dağ bisiketidir. Maşa seçiminde güvenilir sürüşün önemine vurgu yapabiliriz. Ancak maşanın sürücünün kullandığı gücü emen bir yapısı olduğunu unutmamalısınız. Bu da zaman zaman hız yapmayı engelleyici bir durumdur.

Kendi Yorumunuzu Yazın
Yorumunuz:Salcano Excel 26
Değerlendirmeniz
To Top